Sposoby na udany związek

pixabay.com - waldryano

Na początku jest zainteresowanie, namiętność, pożądanie, która po latach zmienia się w przyzwyczajenie i codzienność. Ale czy tak musi być? Czy miłość musi wygasnąć? Odpowiedź jest prosta: nie musi tak być. Wystarczy pamiętać o kilku wskazówkach, aby związek był udany i szczęśliwy.

Bądźcie empatyczni!
Staraj się zrozumieć potrzeby i uczucia drugiej osoby oraz słuchaj tego, co ma do powiedzenia. Dzięki empatii unikniecie wielu kwestii spornych, zrozumiecie punkt widzenia partnera, dzięki czemu będziecie potrafili wspierać się w trudnych chwilach.

Wyrażajcie swoje uczucia!
Ciepłe i miłe słowa zapewniające o uczuciach pozwalają dowartościować oraz sprawić, że pozbędziecie się wątpliwości o uczuciach tej drugiej osoby. Każdy człowiek lubi usłyszeć co miłego ma nam do powiedzenia ukochana osoba.

Rozmawiajcie ze sobą!
Rozmowa i wykazywanie zainteresowania to podstawa zrozumienia. Komunikujcie się ze sobą i informujcie partnera o swoich pragnieniach, myślach czy uczuciach. W poważnym związku niedopowiedzenia i domysły, ustępują miejsca precyzyjnej komunikacji. Ważne, aby interesować się i wiedzieć, co czuje, myśli czy przeżywa najbliższa nam osoba.

Posiadajcie własne zdanie!
Dzięki wyrażaniu własnych myśli stajemy się wyzwaniem dla partnera, jesteśmy nieprzewidywalni i niepowtarzalni. Dlatego, aby mogło dojść do konfrontacji intelektualnej ważne jest posiadanie własnego zdania

Nie bójcie się czułości!
Czułe gesty pozwalają w prosty sposób wyrazić swoje uczucia i zbliżyć się do siebie. Dzięki temu wytwarza się hormon zwany oksytocyną, który powoduje przywiązanie i zbliżenie się do partnera, a to sprzyja tworzeniu długotrwałych więzi.

Kochajcie się!
Seks zbliża do siebie, pozwala odreagować napięcie, poznać się w każdy możliwy sposób oraz wpływa na pojawianie się pozytywnych uczuć. Miłosne uniesienia oraz wspólna radość z seksu to wyjątkowo silny i wyjątkowy sposób na zbliżenie dwóch kochających się osób.

Idźcie na ugodę!
Podczas konfliktu nie udowadniajcie na siłę własnych racji. Przedstawcie własne punkty widzenia i znajdźcie złoty środek. Natomiast podczas rozmowy starajcie się osiągnąć wspólny cel i rozwiązać powstały problem.

Posiadajcie wspólne zainteresowania!
Wspólne spędzanie czasu umacnia więzi. Dlatego znajdźcie coś co pozwoli Wam ugruntowić związek i sprawić przyjemność każdemu z partnerów, dzięki czemu przełamiecie monotonię codzienności.

Wspierajcie się!
Okazujcie sobie wsparcie i zrozumienie w trudnych momentach, ponieważ pewność, że zawsze możecie liczyć na drugą osobę sprawia, że uczucia i relacje między partnerami stają się silniejsze.

Czekajcie na powrót ukochanej osoby!
Oczekiwanie na powrót skazuje na troskę, opiekuńczość i zainteresowanie drugą osobą. Jest to także zachowanie rytuału: witania się i żegnania, które mózg zapamiętuje w pierwszej kolejności.

Troszczcie się o siebie nawzajem! 
Wzajemna troska, pozwala poczuć ciepło i utwierdzić partnera w przekonaniu o swoich uczuciach. Drobne codzienne gesty czy martwienie się umacniają więzi. Dodatkowo warto wyręczać się wzajemnie w drobnych czynnościach, na które druga osoba nie ma ochoty, ponieważ wskazuje to na fakt, że dobre samopoczucie i szczęście kochanej osoby jest istotne.

Pielęgnujcie rytuały!
Rytuał to intymny język pary, do którego prawo macie tylko Wy. Są to drobne czynności, określenia czy gesty budujące intymność i zarezerwowane tylko dla tej konkretnej pary. Twórzcie własny unikalny język, dzięki któremu tylko Wy będziecie się rozumieć, ale staniecie się sobie bliżsi.

Zwracajcie uwagę na ukochaną osobę!
Podziwiajcie się nawzajem, doceniając to, co jest wyjątkowe w drugiej osobie. Komplementowanie wpływa na emocjonalne zadowolenie i wzrost ego, co następnie przejawia się w czynach.

Zachowujcie wierność!
Wierność jest seksowna, ponieważ niesie za sobą fundamentalne wartości bycia razem, bycie uczciwym i otwartym wobec siebie. Ale pamiętajcie, prawdziwej i trwałej relacji nie zbudujecie bez wierności.

Traktujcie związek jako wspólną relację!
W związku bardzo ważne jest myślenie w kategoriach MY, a nie rozdrabnianie wszystkiego na JA i TY. Wspólne więzi, myślenie o wspólnej przyszłości i robienie wszystkiego dla wspólnego dobra, powoduje stworzenie silnego fundamentu, a to kształtuje silny związek.

Cały czas zabiegajcie o swoje względy!
Zaskakujcie się drobiazgami, przygotowujcie małe niespodzianki, spontanicznie zaskakujcie się i nie pozwólcie na ciągłą rutynę. Dajcie partnerowi przekaz, że cały czas Wam zależy i chcecie umacniać więzi.

Cieszcie się z drobnych gestów dnia codziennego!
Każdego dnia róbcie coś przyjemnego – rozmawiajcie, przytulajcie się, zaczepiajcie, komplementujcie czy wygłupiajcie się. Spoglądajcie na związek jak na coś wyjątkowego i doceniajcie szczęście jakie was spotkało będąc razem. Dzięki temu poczujecie się dla siebie ważni, zauważeni, czy kochani. Takie drobne zachowania w perspektywie długiego życia znaczą bardzo wiele.

Jedzcie wspólne posiłki!
Wspólne posiedzenie przy stole, czas dla siebie, rozmowa przy posiłku, a także gotowanie dla kogoś, wyraża wiele troski i miłości o kochaną osobę, a to pozytywnie wpływa na ciągłe umacnianie się relacji.

Troszczcie się o własny wygląd!
Wygląd człowieka jest ważny i warto o niego dbać, aby być atrakcyjnym dla partnera. Wzajemna fascynacja, wyjątkowość i atrakcyjność wzbudza ciągłe zainteresowanie, natomiast brak dbałości o siebie zabija pożądanie i powab.

Zachowujcie pozytywny dystans do siebie!
Spoglądajcie na życie w optymistycznych barwach. Kiedy zaistnieją problemy, pojawią się objawy starości, popełnicie jakieś głupstwa to śmiejcie się z tego. Zdrowy i pozytywny dystans pozwoli łatwiej pokonać trudności.

Znajdźcie czas tylko dla siebie!
Ważne, aby zadbać o własne potrzeby i przez chwilę pomyśleć tylko o sobie, ponieważ przekłada się to na wewnętrzne szczęście i poczucie spełnienia, a kolejno na bycie atrakcyjnym i pociągającym dla kochanej osoby.